مهاجرت از طریق ازدواج به روسیه :

مهاجرت از طریق ازدواج به روسیه

مدت زمانی که یک خارجی می تواند در روسیه بماند به قوانین ویزا یا ورود بدون ویزا بستگی دارد. اگرچه برای برخی از کشورها این قوانین بسیار مطلوب است، اما اگر می خواهید به طور مداوم برای یک سال یا بیشتر در کشور روسیه زندگی کنید، به یک سند خاص نیاز دارید: اجازه اقامت. این حق شما را برای اقامت دائم در کشور و همچنین حرکت آزادانه در داخل روسیه و عبور از مرز آن تایید می کند.

اما برای دریافت چنین مدرکی باید تمایل خود را برای اقامت در کشور توجیه کنید و یکی از دلایل ممکن ازدواج با یک شهروند فدراسیون روسیه است. در چنین مواردی، نوع خاصی از سند تهیه می شود: اجازه اقامت در فدراسیون روسیه از طریق ازدواج. ویژگی های خاص خود را دارد که آن را از سایر مجوزهای اقامت دائم متمایز می کند.

مشخصات و مزایای مجوز اقامت روسیه :

اجازه اقامت در روسیه از طریق ازدواج یا بر اساس هر مبنای دیگری عملاً به یک خارجی حقوقی مشابه شهروندان روسیه می دهد. تنها استثنا حق شرکت در انتخابات و همه پرسی است .اما، به هر حال، اجازه اقامت مداوم به عنوان مبنایی برای درخواست شهروندی ضروری است. و اگر این سند پس از باطل اعلام شدن ازدواج قابل فسخ باشد، محرومیت از تابعیت یک روش بسیار پیچیده تر و نادر است.

اجازه اقامت در روسیه از طریق ازدواج برای خارجی ها چیست؟

مهاجرت از طریق ازدواج به روسیه

این سندی است که در آن اطلاعات شخصی دارنده، تاریخ صدور و مدت اعتبار ذکر شده است. از نوامبر ۲۰۱۹، برای اکثر اتباع خارجی سند نامحدود صادر شده است، اگرچه اخیراً، اعتبار مجوز برای اقامت مداوم به ۵ سال محدود شده است. اکنون تنها کاری که باید انجام شود تغییر مجوز اقامت در هنگام تغییر داده های شخصی و رسیدن به سن معین است.

همانطور که قبلاً گفتیم، شما می توانید اجازه اقامت در روسیه را از طریق ازدواج یا به دلایل دیگر دریافت کنید. به عنوان مثال، مجوز برای متخصصان بسیار ماهر که با دعوت به کار در کشور می آیند صادر می شود. علاوه بر این، نه تنها توسط آنها، بلکه توسط اعضای خانواده آنها نیز مجوز گرفته می شود. با این حال، در این مورد، اجازه اقامت نامحدود نیست، بلکه با مدت زمان مجوز کار محدود می شود. در صورت اخذ اجازه اقامت برای ازدواج با یک شهروند فدراسیون روسیه، این سند همیشه معتبر خواهد بود تا زمانی که ازدواج معتبر تلقی شود.

اگر قصد زندگی و کار در کشور روسیه را دارید دلایل زیادی برای درخواست اجازه اقامت دائم وجود دارد. از جمله آنها عبارتند از:

 • توانایی کار و تجارت آزادانه در هر منطقه
 • امکان تغییر آزادانه محل سکونت در داخل کشور بدون اطلاع وزارت امور داخلی (مطابق با مجوز اقامت موقت)
 • امکان اقامت آزادانه در کشور برای مدت نامحدود
 • نیازی به اخذ اختراع یا مجوز کار نیست
 • حق بیمه درمانی و مراقبت های پزشکی رایگان در سازمان های دولتی.
 • امکان صدور دعوتنامه ورود برای اقوام، شرکا و دوستان.
 • امکان اعطای وام در بانک های روسیه.

 

در نهایت، در آینده می توانید برای شهروندی اقدام کنید. لطفاً توجه داشته باشید که برای دریافت اجازه اقامت از طریق ازدواج با یک شهروند فدراسیون روسیه لازم است ابتدا برای اجازه اقامت موقت اقدام کنید. در صورت تابعیت نیز هیچ معافیتی وجود ندارد. اگر می خواهید یک شهروند روسیه شوید، ابتدا باید اجازه اقامت را به هر دلیلی دریافت کنید.

نحوه اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج:

قبل از درخواست اجازه اقامت، باید برای TRP (مجوز اقامت موقت) درخواست دهید. در سهمیه یا خارج از سهمیه صادر می شود. متقاضیان بزرگسال آن را بر اساس سهمیه ای که سالانه توسط دولت تایید می شود دریافت می کنند. با این حال، خیلی به منطقه ای که قصد دارید در آن ساکن شوید بستگی دارد. معمولاً سهمیه ها کم است، بنابراین دریافت پاسخ مثبت از سوی مسئولان در بار اول تقریباً غیرممکن است.

خوشبختانه، قانون تعداد تلاش برای کسب سهمیه قبل از درخواست اجازه اقامت را محدود نمی کند. از آنجایی که هیچ محدودیتی وجود ندارد، می توانید هر چند بار که لازم دانستید برای آن درخواست دهید. با این حال، پیگیری مهلت ها مهم است، زیرا پس از پایان سهمیه، سازمان های دولتی پذیرش اسناد را متوقف می کنند. ضمناً باید قبل از پایان سال از سهمیه استفاده کنید.

برای انجام بدون این تشریفات، دلایل خاصی لازم است. این موارد شامل شرایط زیر است :

 • شما در RSFSR به دنیا آمدید و تابعیت اتحاد جماهیر شوروی را داشتید.
 • شما یک خردسال هستید که والدینش TRP دریافت می کنند.
 • شما با یک شهروند روسیه که در این کشور زندگی می کند ازدواج کرده اید.
 • شما شهروند یکی از ایالت هایی هستید که قبلاً بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود و مدرک خود را در یک دانشگاه دولتی در یک برنامه معتبر دولتی دریافت کردید.
 • شما HQS یا یکی از اعضای خانواده او هستید.

به عبارت دیگر، ازدواج با یک ساکن محلی به شما یک مزیت جزئی می دهد: می توانید سهمیه را دور بزنید. با این حال، TRP یک ویژگی دارد: فقط در منطقه ای که در آن صادر شده است کار می کند. سند قابل انعطاف نیست. اگر همسر شما در مسکو زندگی می کند، پس شما حق دارید فقط در مسکو زندگی و کار کنید.

احتمالا به این موارد علاقه مند هستید :رشته پزشکی در روسیه ،آزمون های ورودی دانشگاه های روسیه،شرایط مهاجرت تحصیلی به روسیه و …

 

تلاش بر این بود که در این مطلب اطلاعاتی کامل و جامع در خصوص مهاجرت از طریق ازدواج به روسیه در اختیار شما قرار بگیرد. در همین خصوص گروه مهاجرتی الترا آماده پاسخ گویی به صورت تلفنی و حضوری به شما متقاضیان است. همچنین انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت را به عهده دارد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صورت حضوری نیز به دفاتر گروه مهاجرتی الترا در شهرهای تهران و آمل مراجعه کنید.

الترا را در اینستاگرام دنبال کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیبازگشت به بالاتماس