هزینه مهاجرت به روسیه :

سیاست مهاجرت روسیه یکی از لیبرال ترین سیاست های جهان است. این کشور تابعیت خود را به افرادی می دهد که به مدت پنج سال در روسیه زندگی می کنند و طبق قانون فعلی در آزمون زبان روسی قبول می شوند. سیاست مهاجرتی روسیه به وضوح نشان می دهد که مهاجرت یک پدیده مثبت است و برای توسعه کشور ضروری است. هدف این سیاست نیز سکونت در مناطقی از روسیه با تعداد کم جمعیت است.

اگر در رابطه با مهاجرت به روسیه سوالی دارید می توانید با همکاران گروه الترا  تماس بگیرید. این سیاست از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵ قابل اجرا است.

انواع ویزاهای موجود :

هزینه مهاجرت به روسیه

 • توریست
 • کسب و کار
 •  دانشجو
 •  کار
 • شخصی
 • ترانزیت

من دانشجوام تو روسیه چطوری از روسیه به ایران انتقالی بگیرم؟اگه برم روسیه تحصیلی بعدش میتونم انتقالی بگیرم؟

بازه زمانی برای دریافت ویزای کار چه مدت است ؟

 

 • حدود ۲۰ روز

اعتبار مجوز اقامت موقت چند سال است ؟

 • ۳ سال

برای تمدید مجوز اقامت موقت چه الزماتی لازم است ؟

 •  دانش زبان روسی
 • پاسپورت معتبر
 • اثبات آدرس

مدارک لازم برای اخذ مجوز اقامت چه مدارکی است ؟

 • سوء پیشینه کیفری
 •  پاسپورت معتبر
 • مدرک اقامت
 •  تست HIV منفی

بازه زمانی برای اخذ اقامت دائم تقریبا چه مدت طول میکشه ؟

 • حدود ۶ ماه

اخذ تابعیت در روسیه چه مدت طول می کشد ؟

 • پس از ۵ سال زندگی در روسیه

مالیات اتباع خارجی :

 • نرخ مالیات بر درآمد بین ۱۳ تا ۳۰ درصد بسته به منبع درآمد

هزینه مهاجرت به روسیه شامل چه هزینه هایی است ؟

هزینه اقامت در روسیه چقدر است؟

اجازه اقامت حق یک خارجی برای زندگی دائمی در کشور، کار یا تجارت را تایید می کند. این سند تقریباً به همان میزان حقوق شهروندان روسیه را می دهد و محدودیت های بسیار کمی را اعمال می کند. علاوه بر این، مجوز اقامت پیش نیاز برای اخذ تابعیت روسیه است.

هزینه اجازه اقامت در روسیه چقدر است ؟

اغلب، قبل از درخواست برای اجازه اقامت، باید اجازه اقامت موقت دریافت کنید. استثناهایی برای این قانون وجود دارد، به عنوان مثال، برای متخصصان ارزشمند یا شرکت کنندگان در برنامه های اسکان مجدد فدرال. با این حال، اکثر مهاجران ابتدا اجازه اقامت موقت دریافت می کنند. این سند اجازه حرکت آزادانه در داخل کشور را نمی دهد، زیرا فقط در یک منطقه خاص معتبر است. اما به دست آوردن آن ممکن است دشوار باشد، زیرا اغلب برای این کار نیاز به دریافت سهمیه دارید.

بر این اساس، اگر مجوز اقامت موقت ندارید و جزو دسته های ممتاز خارجی ها نیستید، هزینه اجازه اقامت باید شامل هزینه های اخذ مجوز اقامت موقت باشد. لطفاً در نظر داشته باشید که پس از دریافت آن، حداقل ۸ ماه باید بگذرد تا بتوانید برای اجازه اقامت اقدام کنید.

با توجه به این سوال که مجوز اقامت در روسیه چقدر هزینه دارد، میزان وظیفه دولتی و سایر هزینه های اجباری مرتبط با روند صدور سند را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، چنین هزینه هایی شامل هزینه گذراندن معاینه پزشکی، هزینه قبولی در آزمون مهارت زبان روسی، آگاهی از تاریخ روسیه و اصول اولیه قانون گذاری است. اگر خودتان مدارک را تکمیل می کنید، فقط هزینه های اجباری را در نظر بگیرید. اما علاوه بر این، ممکن است به کمک یک وکیل و مشاور نیاز داشته باشید.

باید در نظر داشت که اگر درخواست شما به دلیل اشتباه در مدارک یا تشریفات دیگر رد شود، هیچکس هزینه های پرداخت شده را به شما پس نخواهد داد. بنابراین، بهتر است از مشاور با تجربه و وکیل کاربلد در زمینه بهره مند شوید.

هزینه های اجباری در روسیه شامل چه هزینه هایی است ؟

 • پرداخت وظیفه دولتی برای اجازه اقامت در روسیه :
  یکی از وظایف اصلی یک شهروند خارجی هنگام اخذ مجوز اقامت در روسیه، پرداخت وظیفه دولتی برای مجوز اقامت در روسیه است. با توجه به اصلاحات قانونی جدید که در نوامبر ۲۰۱۹ لازم الاجرا شد، میزان هزینه دولتی برای صدور مجوز اقامت افزایش یافته است و در حال حاضر به ۵۰۰۰ روبل می رسد.

در مورد قبولی در آزمون مهارت زبان روسی، دانش تاریخ روسیه و اصول قانونگذاری، هزینه آن به طور متوسط ۳۰۰۰-۵۰۰۰ روبل است. برای قبولی در آزمون باید هزینه آن را پرداخت کنید و کارت مهاجرت و پاسپورت یک شهروند خارجی را ارائه دهید. امتحان سخت نیست؛ اگر به زبان روسی مسلط هستید، می توانید به راحتی از عهده آن برآیید. اما هنوز هم ممکن است آماده شدن برای آن مفید باشد.

الزامات وضعیت مالی یک خارجی :

یکی دیگر از جنبه های مهم اخذ مجوز اقامت روسیه، حمایت مالی از یک شهروند خارجی است. هزینه های این قسمت را می توان غیر مستقیم نامید، اما آنها را فراموش نکنید. برای دریافت اجازه اقامت، یک خارجی باید ثابت کند که دارای درآمد قانونی است که حداقل مورد نیاز را دارد. این حداقل ۱۲ برابر حداقل سطح معیشت برای سال قبل از درخواست برای اجازه اقامت است. میانگین هزینه زندگی از ۹۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ روبل است.

جریمه کمبود مدارک :

ممکن است به نظر برسد که بهتر است به هیچ وجه اجازه اقامت دریافت نکنید و در نتیجه هزینه های مربوط به تماس با وزارت امور داخلی را متحمل نشوید. با این حال، در این مورد، خطر عواقب نامطلوب برای شهروند خارجی وجود دارد. تحریم ها می تواند به صورت جریمه باشد که ملزم به پرداخت یک شهروند خارجی است که به طور غیرقانونی در قلمرو فدراسیون روسیه اقامت دارد یا به صورت اخراج از کشور بدون حق ورود بعدی برای چندین سال.

شرایط انتقال دانشجو دندان پزشکی از روسیه به ایران چیه ؟بعد از مهاجرت به روسیه میشه انتقالی گرفت ؟

بنابراین، هزینه اخذ مجوز اقامت در فدراسیون روسیه، مجموع تمام هزینه های لازم برای یک شهروند خارجی در اجرای مستقیم اسناد و قانونی شدن اقامت خود در فدراسیون روسیه است. غفلت از کاغذبازی مملو از عواقب جدی برای یک خارجی است که ممکن است نه تنها جریمه، بلکه اخراج شهروند را نیز به دنبال داشته باشد.

مهاجرت به روسیه به اطلاعات زیادی برای تصمیم گیری اصولی و هدفمند دارد نیاز دارد  الترا برای این تصمیم یری مهم در کنار شماست.

تلاش بر این بود که در این مطلب اطلاعاتی کامل و جامع در خصوص هزینه های مهاجرت به روسیه در اختیار شما قرار بگیرد. در همین خصوص گروه مهاجرتی الترا آماده پاسخ گویی به صورت تلفنی و حضوری به شما متقاضیان است. همچنین انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت را به عهده دارد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صورت حضوری نیز به دفاتر گروه مهاجرتی الترا در شهرهای تهران و آمل مراجعه کنید.

الترا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیبازگشت به بالاتماس