اخذ ویزای تحصیلی روسیه طبق مقررات و شرایط خاص آن کشور انجام می‌شود.

این نوع ویزا ۹۰ روز اعتبار دارد، به این صوزت که ابتدا به مدت سه ماه صادر می‌شود اما می‌تواند به یک سال نیز تمدید شود و بعد از سپس برای مدت زمان تحصیل تمدید شود.
در این مقاله اطلاعات جامعی از شرایط ویزای دانشجویی روسیه برای دانشجویان بین‌المللی فراهم شده است، همچنین اطلاعاتی در مورد هزینه‌های ویزای دانشجویی و زمان پردازش را می‌آموزید.

با الترا گروپ تا انتها همراه باشید.

 

ویزای تحصیلی روسیه

درخواست ویزای تحصیلی روسیه

در قدم نخست جهت دریافت ویزای دانشجویی روسیه به سفارت یا کنسولگری این کشور در ایران مراجعه کنید.

رسمی شدن دعوت

برای اشخاصی که به صورت قراردادی تحصیل می‌کنند ، دانشگاه دعوت‌نامه صادر می‌کند. حواستان باشد که باید چک کنید که دعوت نامه به موقع صادر شود و یک نسخه از آن راداشته باشید.

تهیه بسته اسناد

بعد از دریافت دعوتنامه، باید اسناد خود را جهت درخواست به سفارت (کنسول‌گری) روسیه آماده کنید. در زیر لیستی از اسناد لازم را شرح داده‌ایم:

 • گذرنامه بین‌المللی .
 • اصل دعوت‌نامه به روسیه.
 • فرم (الکترونیکی) درخواست.
 • پنج قطعه عکس
 • گواهی وضعیت HIV منفی .
 • کودکان زیر ۱۸ سال به رضایت والدین برای سفر نیاز دارند، که تأیید شده توسط دفتر اسناد رسمی باشد.

حواستان باشد که با اسناد و مدارک کامل به سفارت روسیه در کشور خود مراجعه فرمایید. بعد از مصاحبه باید هزینه ویزای دانشجویی را نیز پرداخت کنید. زمان بازگشت ویزای دانشجویی هم ۲ تا ۳ هفته می‌باشد.

به طور معمول ظرف دو تا پنج هفته ویزا صادر می‌شود.

زمان مراجعه به سفارت روسیه، لازم است که فرم درخواست ویزای دانشجویی روسیه را تکمیل کنید.

هزینه‌های ویزای تحصیلی روسیه در هر کشور متفاوت است. این نیز به این که ویزا تک یا چند ورودی است و انتخاب نوع خدمات بستگی دارد.

شرایط ویزای تحصیلی روسیه

شرایط ویزای تحصیلی روسیه 

در حال حاضر، برای دانش آموزان و دانشجویان ایرانی، صدور ویزای تحصیلی روسیه  راحت تر صورت می گیرد. یکی از مزایای این ویزا، اعتبار بالای موسسات و دانشگاه‌های این کشور است. آموزش در دانشگاه‌های روسیه به صورت حضوری، تمام‌وقت و به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌شود. همچنین، برای پذیرش در دانشگاه‌های روسیه، نیازی به مدرک زبان نیست.دانشگاه‌های این کشور در سال اول یک دوره آموزشی زبان روسی برگزار می‌کنند و زبان روسی را به دانشجویان آموزش می‌دهند. علاوه بر این، برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه، نیازی به ارائه تمکن مالی نیست و محدودیت سنی برای صدور این ویزا وجود ندارد.همچنین، متقاضیان رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی می‌توانند به زبان فرانسه نیز تحصیل کنند. در این صورت، قبل از ورود به دانشگاه، باید دوره پادفک را بگذرانند. این دوره، که قبل از دوره‌های پزشکی و دندانپزشکی است، دروس زیست و شیمی را به زبان روسی به دانشجویان آموزش می‌دهد.

مدت زمان دوره لیسانس در دانشگاه‌های روسیه ۴ سال است و تمامی دروس به زبان روسی ارائه می‌شود. همچنین، دوره فوق‌لیسانس در این دانشگاه‌ها ۲ سال است و تمامی دروس به زبان روسی و انگلیسی ارائه می‌شود. دانشجویانی که لیسانس و فوق‌لیسانس خود را در روسیه گرفته‌اند، می‌توانند با نظر مثبت اساتید، بورسیه دکترا را دریافت کنند. در این دوره، تمامی دروس به زبان روسی و انگلیسی ارائه می‌شود.برای دانشجویانی که قصد دارند به زبان انگلیسی درس بخوانند، نیاز است که نمره آیلتس ۶ تا ۶٫۵ را داشته باشندویزای تحصیلی روسیه برای دکترا میتوانند این روزه را در صورت گرفتن بورسیه به صورت رایگان بگذرانند.مبلغ بورسیه در سال  ۲۰۰۰ دلار است.عواملی در پذیرش بورسیه دکتری موثر است از جمله داشتن مدرک معتبر لیسانس و فوق لیسانس داشتن مقالات معتبر و نظر مثبت اساتید .

 

 مزایای ویزای تحصیلی روسیه

 

 • هزینه مناسب تحصیل
 • سطح رفاه اجتماعی بالا
 • سیر صعودی امید به زندگی
 • یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیا به شما ارائه داده می‌شود
 • اجازه ۱۰ ساعت کار همزمان با تحصیل
 • سطح مهاجر پذیری بالایی دارد
 • دانشگاه‌های معتبر
 • پذیرش بدون نیاز به ارائه مدرک زبان
 • اقتصاد قوی
 • امنیت بالا در منطقه

روش اخذ ویزای تحصیلی روسیه

 زندگی دانشجویی در روسیه

ویزای تحصیلی روسیه به افراد کم سن که قصد اخذ مدرک معتبر را دارند، پیشنهاد می‌شود. به غیر از کیفیت بالا تحصیل، می‌توان کیفیت بالا زندگی دانشجویی را نیر در این کشور نام برد.

بین ۲ تا ۳ هزار دلار به صورت سالیانه هزینه خوابگاه دانشجویی در کشور روسیه می‌باشد.

بین ۳ تا ۴ هزار دلار در سال هزینه زندگی، رفت و آمد و کتاب‌های دانشگاهی می‌شود.

از مهم ترین دلایل برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه، هزینه کم زندگی و خوابگاه در کشور روسیه در مقایسه با دیگر کشور‌های اروپا است.

از نظر امنیت می‌توان به نظم و مقررات خوابگاه‌های دانشجویی این کشور اشاره کرد.

دانشجویان باید قبل از ساعت ۱۱ شب به خوابگاه برگردند و درب خوابگاه‌ها تا ۵ صبح بسته می‌باشد.

اگر این مقررات انجام نشود، به اخراج از دانشگاه یا خوابگاه دانشجو منجر خواهد شد.

نکات مهم درباره ویزای تحصیلی روسیه

 • درخواست ویزای دانشجویی حداقل سه ماه زودتر ارسال کنید.
 •  فرم درخواست ویزا  را با جزییات کامل تکمیل کنید.
 • عکس ها باید بدون عینک باشند.
 • اسناد فاقد اعتبار به هیچ وجه ارسال نکنید.

 سخن پایانی

برای بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان در جهان تحصیل در کشور روسیه جذابیت بسیاری دارد. سهولت پذیرش ویزای تحصیلی روسیه، هزینه مناسب زندگی و همچنین تحصیل در روسیه و کیفیت بالای دانشگاه‌ها از مهم‌ترین دلایل تحصیل در روسیه هستند.

دریافت ویزای تحصیلی روسیه با وجود سهولت نسبی پیچ و خم‌هایی هم دارد. به همین علت بهتر است جهت طی مراحل دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی از مشاوره و راهنمایی کارشناسان گروه مهاجرتی الترا استفاده کرد. این کارشناسان با انجام مشاوره رایگان در زمینه دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی در خدمت شما عزیزان هستند.

تلاش بر این بود که در این مطلب اطلاعات کامل و جامع‌ای در مورد ویزای تحصیلی روسیه در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد. در همین خصوص گروه مهاجرتی الترا آماده پاسخ‌گویی به صورت تلفنی و حضوری به شما عزیزان است و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت را به عهده دارد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صورت حضوری نیز به دفاتر گروه مهاجرتی الترا در شهرهای تهران و آمل مراجعه کنید.

لینک زیر برای پاسخگویی به سوالات شماست، کلیک کنید تا به جواب پرسش‌هایتان دست پیدا کنید

پاسخ به سوالات متداول شما

 

 الترا را در اینستاگرام دنبال کنید👣

گروه مهاجرتی الترا
گروه تخصصی اخذ اقامت تحصیلی و کاری در ایتالیا، روسیه، مجارستان و ترکیه
تهران، پاسداران شمالی، سه راه اقدسیه، جنب بانک صادرات، ساختمان ۷۵۰ ، طبقه ۱
آمل، خیابان هراز، آفتاب ۴۴، ساختمان نژاد، طبقه دوم

با ما در ارتباط باشید ۰۹۱۱۳۰۷۷۲۴۴

۳ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیبازگشت به بالاتماس