رشته پزشکی در روسیه

پزشکی در روسیه :

یکی از مقرون به صرفه ترین و محبوب ترین مقاصد تحصیل در خارج از کشور برای تحصیل در رشته پزشکی روسیه است. هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی پزشکی را به ویژه از کشورهای آسیایی جذب می کند.

دلایل انتخاب روسیه برای دوره های پزشکی :

در مقایسه با کشورهای غربی، تحصیل پزشکی در این کشور برای دانشجویان بین المللی کاملا مقرون به صرفه است، زیرا به لطف سیاست دولت روسیه مبنی بر یارانه پرداخت شهریه برای اتباع خارجی است. جدای از این، چیزی که روسیه را به مقصدی مطلوب برای تحصیل پزشکی تبدیل می‌کند، روش پذیرش آسان است که شامل پردازش سریع  فرم های کاغذی و بدون آزمون ورودی در اکثر دانشگاه‌های روسیه است.

بسیاری از دانشگاه های روسیه به منظور کنار آمدن با تعداد فزاینده دانشجویان پزشکی از کشورهای خارجی برنامه های پزشکی را به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند. با این حال، به دانشجویان خارجی توصیه می شود که حداقل اصول اولیه زبان روسی را بیاموزند زیرا به آنها در تعامل با اتباع روسی کمک می کند زمانی که برای تحصیل پزشکی در روسیه می روند.

 ۵۰ دانشگاه و کالج پزشکی در روسیه وجود دارد که تحت نظارت وزارت بهداشت عمومی فدراسیون روسیه فعالیت می کنند و مدارک ارائه شده توسط آنها در سطح جهانی توسط WHO و یونسکو به رسمیت شناخته شده است.

همچنین مزایایی که خود کشور روسیه دارد.

چرا در روسیه پزشکی بخوانیم؟(تحصیل پرستاری در روسیه ):

در اینجا چند دلیل عمده وجود دارد که چرا یک دانشجوی بین المللی پزشکی باید مدرک روسی را انتخاب کند:

اکثر دانشگاه های برتر پزشکی روسیه از یک روش پذیرش ساده بدون آزمون ورودی برای دانشجویان خارجی پیروی می کنند. آنها اجازه پذیرش را از طریق روش انتخاب پرونده درخواست می دهند.

شهریه تحصیل پزشکی یارانه ای است و هزینه های زندگی در مقایسه با سایر کشورهای غربی مقرون به صرفه است.

دوره های پزشکی به زبان انگلیسی و همچنین فرانسه ارائه می شود.

دانشجویان برای تحصیل پزشکی در روسیه نیازی به نمره تافل یا آیلتس ندارند. آنها حتی نیازی به حضور در GRE ندارند.

در طول دوره کارآموزی، دانشجویان می توانند تجربه عمل بالینی خوبی را در بیمارستان های دولتی چندتخصصی بسیار مجهز در روسیه کسب کنند.

برنامه های پزشکی و مدت دوره در روسیه :

دانشگاه های روسیه مدرک MD (دکتری پزشکی) را در رشته های پزشکی عمومی، دندانپزشکی و پزشکی ورزشی که ۶ تا ۷ سال را پوشش می دهد، بسته به زبان آموزشی ارائه می دهند. دوره های پزشکی بنا به نیاز دانشجو به دو زبان انگلیسی و روسی ارائه می شود. یک دوره پزشکی که به زبان روسی تدریس می شود ۷ سال طول می کشد که شامل یک دوره اولیه زبان یک ساله برای دانشجویان بین المللی است. مدرک MD روسی معادل مدرک MBBS در هند توسط شورای پزشکی هند در نظر گرفته می شود.

 

واجد شرایط بودن برای پذیرش در دانشگاه ها:

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در روسیه را دارند باید ۱۰+۲ یا معادل بالاتر از آن را در رشته های فیزیک، شیمی، زیست شناسی و انگلیسی گذرانده باشند.

آنها باید حداقل ۵۰% نمرات در فیزیک، شیمی و زیست شناسی را با هم در آزمون صلاحیت یا معادل آن کسب کرده باشند.

آنها باید حداقل ۱۷ سال سن داشته باشند.

دانش آموزان باید واجد شرایط آزمون NEET باشند.

هزینه تحصیل و هزینه زندگی:

یکی از بزرگترین مزایای تحصیل پزشکی در  این کشور، هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه آن است. دولت روسیه هزینه های تحصیل را برای دانشجویان پزشکی خارجی ۸۰ تا ۹۰ درصد کاهش می دهد، به این معنی که آنها باید ۱۰ تا ۲۰ درصد از هزینه واقعی آموزش پزشکی را بپردازند.حتی هزینه های زندگی در روسیه در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته نسبتاً کمتر است. هزینه زندگی در مسکو برای دانشجویان خارجی حدود ۲۰۰ دلار در ماه است.

مدارک مورد نیاز :

برای ویزای دانشجویی: پس از دریافت “دعوت نامه برای تحصیل” از بخش خدمات مهاجرت فدرال فدراسیون روسیه، دانشجویان باید برای درخواست ویزای دانشجویی به سفارت / کنسولگری فدراسیون روسیه در کشور خود مراجعه کنند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی در روسیه :

 • گذرنامه معتبر
 • فرم درخواست ویزا
 • دو قطعه عکس سایز پاسپورت
 • نامه پشتیبانی ویزا از دانشگاه یا کالج و کپی نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج
 • گواهی ایدز (تست HIV)
 • مدارک مورد نیاز برای حمل به روسیه
 • پاسپورت (با اعتبار حداقل ۲ سال)
 • ویزای ورود دانشجویی
 • کارت مهاجرت
 • گواهی سلامت پزشکی، شامل نتیجه اشعه ایکس قفسه سینه
 • نتیجه آزمایش ایدز منفی
 • ۱۲ قطعه عکس سیاه و سفید سایز پاسپورت

سخن پایانی

ضروری است برای اطلاع از شرایط ویژه و ریزه‌کاری‌های قانونی، قبل از هر اقدامی با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشاوره کنید. همچنین می‌توانید این امر را به دست موسسه حقوقی مهاجرتی التراگروپ بسپارید.

برای رزرو وقت مشاوره یا دریافت مشاوره تلفنی با متخصصین مهاجرت ما در ارتباط باشید.همچنین می توانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

پزشکی در روسیه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیبازگشت به بالاتماس