مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری :

اشتغال و مهاجرت (مهاجرت به روسیه از طریق کار ) :

در این فصل از انجام کسب و کار در روسیه، ما شرحی کلی از مقررات قانون استخدام را ارائه می دهیم که برای همه کارمندان اعمال می شود، و همچنین نحوه اعمال آنها به طور خاص برای کارمندان خارجی.

مسائل مهاجرت عمدتاً توسط قانون فدرال شماره ۱۱۵-FZ “در مورد وضعیت حقوقی اتباع خارجی در قلمرو فدراسیون روسیه” مورخ ۲۵ ژوئیه ۲۰۰۲ تنظیم می شود. علاوه بر این روش انواع روش های دیگری برای مهاجرت به روسیه وجود دارد.

رسمی کردن رابطه استخدامی :

قرارداد کار در 

مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری

طبق قانون کار، قراردادهای کار باید به صورت کتبی منعقد شود (به استثنای دورکارانی که امکان انعقاد قرارداد به صورت الکترونیکی، یعنی با استفاده از امضای دیجیتال الکترونیکی وجود دارد) و شامل شرایط و ضوابط اجباری خاصی باشد. چنین شرایط اجباری شامل محل کار، موقعیت شغلی، وظایف شغلی، تاریخ شروع، مدت کار، حقوق،  زمان کار، و غیره است. قراردادهای استخدامی ممکن است شامل شرایط و ضوابط اضافی، مانند دوره آزمایشی و بندهای محرمانه باشد.

حقوق و تعهدات طرفین تحت قرارداد کار باید با حداقل الزامات تعیین شده توسط قانون مطابقت داشته باشد. قرارداد کار انفرادی نباید منجر به بدتر شدن شرایط و ضوابط استخدام کارمند از شرایط و ضوابط استخدامی مقرر در الزامات اساسی قانون کار شود. در غیر این صورت، قانون مفاد قرارداد استخدامی مربوطه را جایگزین خواهد کرد.

مدت استخدام :

قراردادهای کار ممکن است برای مدت نامحدود یا برای مدت معین منعقد شود. قرارداد کار با مدت معین ممکن است برای مدت حداکثر پنج سال منعقد شود.

قانون دلایل محدودی را برای انعقاد قرارداد کار برای مدت معین پیش بینی می کند. این موارد به ویژه موارد زیر را شامل می شود (فهرست جامع نیست):

  • کارمندی که جایگزین کارمند غایب موقت می شود.
  • کارکنان فصلی یا مرتبط با پروژه؛
  • مدیران کل، معاونان مدیران کل یا حسابداران ارشد؛
  • کارکنان شرکت هایی که برای مدت و هدف خاصی ایجاد شده اند.
  • کارکنان تحت شرایط استخدام ثانویه.
  • اگر قرارداد کار با مدت معین برخلاف قانون کار منعقد شود، مقامات ذیصلاح دولتی می توانند آن را برای مدت نامحدود منعقد شده تشخیص دهند.

حقوق :

حداقل حقوق ناخالص ماهانه قانونی برای کل روسیه ۱۲۷۹۲ روبل (۱۴۲ یورو) تعیین شده است. در سطح منطقه ای، حداقل حقوق ماهانه بالاتر ممکن است تصویب شود. به عنوان مثال، حداقل حقوق ماهانه در مسکو در حال حاضر ۲۰۵۸۹ روبل (۲۲۹ یورو) تعیین شده است.

حقوق باید در قراردادهای کار تعیین شود و حداقل دو بار در ماه به روبل پرداخت شود.

دوره آزمایشی :

یک قرارداد کار ممکن است برای یک دوره آزمایشی که نباید بیش از سه ماه باشد، پیش بینی کند. برای مدیران کل، معاونان، حسابداران ارشد، معاونان حسابداران و مدیران دفاتر نمایندگی، شعب یا سایر بخش‌ها، دوره آزمایشی طولانی‌تری ممکن است تعیین شود. این مدت طولانی تر نباید از شش ماه تجاوز کند.

هم کارفرمایان و هم کارمندان موظفند در زمان فسخ قرارداد کار در طول دوره آزمایشی سه روز تقویمی به طرف مقابل اخطار کتبی بدهند. هنگام اخراج کارمند به دلیل عدم گذراندن دوره آزمایشی، کارفرمایان موظفند دلایل اخراج را کتباً به کارمند ارائه دهند. کارمند می تواند از تصمیم کارفرما در دادگاه تجدید نظر کند.

کارمندان زیر نمی توانند مشمول دوره آزمایشی شوند:

  • زنان باردار و زنان دارای فرزند زیر ۱۸ ماه
  • زیر ۱۸ سال؛
  • جوانان فارغ التحصیل از مؤسسات آموزشی معتبر دولتی دوره ابتدایی، متوسطه یا عالی حرفه ای، پس از اتمام تحصیلات خود و درخواست برای اولین شغل خود در مدت یک سال پس از فارغ التحصیلی.
  • برخی دیگر از دسته‌های کارمندان که توسط قانون و یک توافق نامه دسته جمعی تعیین شده است.

ساعت کار و مرخصی :

یک هفته کاری عادی ۴۰ ساعت است. اضافه کاری بنا به درخواست کتبی کارفرما مجاز است و معمولاً به رضایت کارمند نیاز دارد. اضافه کاری نباید در مجموع از چهار ساعت در دو روز متوالی تجاوز کند و در مجموع به ۱۲۰ ساعت در سال محدود می شود.

در صورتی که در مقررات داخلی کارفرما و قراردادهای کاری مربوطه ذکر شده باشد، ممکن است یک روز کاری بدون پایان برای دسته خاصی از کارمندان ایجاد شود. این نوع رژیم روز کاری مستلزم آن است که کارمند به طور دوره‌ای با درخواست کتبی کارفرما بدون نیاز به رضایت کتبی کارمند مشغول کار اضافی شود، اضافه کاری منجر به پاداش اضافی نمی شود، اما حداقل سه روز مرخصی اضافی در سال برای کارمند فراهم می کند.

مرخصی استحقاقی سالانه قانونی برای کلیه کارکنان ۲۸ روز تقویمی است. در موارد خاصی که به صراحت در قانون کار ذکر شده است، کارکنان مستحق مرخصی استحقاقی اضافی هستند.

مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری نیاز به اطلاعات زیادی برای تصمیم گیری اصولی و هدفمند دارد الترا برای این تصمیم یری مهم در کنار شماست.

تلاش بر این بود که در این مطلب اطلاعاتی کامل و جامع در خصوص روش های مهاجرت به روسیه در اختیار شما قرار بگیرد. در همین خصوص گروه مهاجرتی الترا آماده پاسخ گویی به صورت تلفنی و حضوری به شما متقاضیان است. همچنین انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت را به عهده دارد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صورت حضوری نیز به دفاتر گروه مهاجرتی الترا در شهرهای تهران و آمل مراجعه کنید.

الترا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیبازگشت به بالاتماس