انتقالی دانشجویان از روسیه به ایران

انتقالی دانشجویان از روسیه به ایران :

طبق آیین نامه انتقال دانشجویان خارج به داخل وزارت بهداشت ۱۴۰۱، داوطلبان باید در صورت داشتن شرایط مدارک انتقالی خود را به سامانه انتقال دانشجویان خارج به داخل کشور درمان و آموزش پزشکی وارد و درخواست خودشان را ثبت کنند.

دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی ، ارشد و دکترا رشته های علوم پزشکی از جمله پزشکی،دندان پزشکی و داروسازی لازم است سه ماه قبل از شروع سال تحصیلی جدید مدارک لازم را در سامانه میخک یا سامانه یکپارچه خدمات کنسولگری آپلود کنند .

بعد از تایید این مدارک توسط این سازمان ، متقاضیان تحصیل در داخل کشور باید درخواست انتقالی خود را ثبت نمایند .(به همراه تمامی مدارک تایید شده در سامانه انتقال دانشجویان خارج به داخل کشور وزارت بهداشت ۱۴۰۱ )

بررسی شرایطم برای انتقال از روسیه به ایران در کوتاه ترین زمان

 

آیین نامه انتقالی دانشجویان از روسیه به ایران وزارت بهداشت ۱۴۰۱ :

دانشجویان علوم پزشکی که مشغول به تحصیل در خارج از کشوراند، در صورتی که قصد انصراف از دانشگاه خود را در خارج از کشور دارند و علاقه مند به تحصیل در همان رشته یا رشته مشابهی در دانشگاه های داخل کشور باشند می توانند در زمانی حدودا سه ماه قبل از شروع نیمسال تحصیلی درخواستشان را در سامانه انتقال دانشجویان خارج به داخل کشور وزارت بهداشت به نشانی mohed.behdasht.gov.ir ثبت کنند.

قبل از ثبت نام متقاضیان انتقال خارج به داخل کشور رشته های علوم پزشکی ۱۴۰۱ باید از مدارک و شرایط لازم برای ثبت نام اطلاع کافی داشته باشند.بنابراین این افراد می توانند به آیین نامه انتقال دانشجویان خارج به داخل کشور وزارت بهداشت ۱۴۰۱ مراجعه کنند .

درخواست مشاوره برای شرایط انتقالی از روسیه به ایران

شرایط عمومی انتقالی دانشجویان از روسیه به ایران چیست؟

 • خروج قانونی دانشجو
 • دانشگاه محل تحصیل مورد تایید شورای عالی ارزشیابی و وزارت بهداشت باشد
 • منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر مقررات آموزشی و وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد وجود نداشته باشد
 • همچنین، مدرک دیپلم متوسطه و گواهی پیش دانشگاهی به همراه مدرک تحصیلی هر دوره برای ورود به دوره بعد را به همراه داشته باشند

شرایط اختصاصی به چه شکل است ؟

به منظور تسهیل انتقال دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور، افرادی که در دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند و شرایط اعلامی وزارت بهداشت را دارا هستند، می‌توانند در صورت تقاضا به دانشگاه‌های داخل کشور منتقل شوند.

بر اساس این اطلاعیه شرایط انتقال افراد، عبارت است از کسب حد نصاب معدل در مقاطع مختلف تحصیلی، شامل :

 • معدل کتبی دیپلم حداقل ۱۶
 • معدل پیش‌دانشگاهی حداقل ۱۷
 • گذراندن حداقل ۳۶ واحد درسی با حداقل معدل ۱۵ در دانشگاه خارجی مورد تایید وزارت بهداشت

همچنین در صورت موافقت وزارت بهداشت با انتقال این افراد، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های داخل کشور به عهده متقاضی است و شهریه این دسته از افراد معادل ریالی شهریه‌ای است که در دانشگاه‌های خارج از کشور پرداخت کرده اند. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه انتقال دانشجویان خارج از کشور معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ارسال مدارک مورد نیاز از طریق سامانه https://mohed.behdasht.gov.ir درخواست خود را ثبت و در این خصوص اقدام کنند.

 

مدارک لازم انتقال دانشجویان پزشکی از روسیه به ایران برای طرح در شورای انتقال :

 • دارا بودن اصل و کپی ریز نمرات تحصیلی از دانشگاه های کشور روسیه  همراه با کد رهگیری
 • داشتن اصل و کپی مدرک دیپلم آموزشی دوره های متوسطه
 • دارا بودن اصل و کپی مدرک پیش دانشگاهی
 •  درخواست کتبی انتقال دانشجویی همراه با تلفن تماس
 •  دارا بودن حکم کارگزینی جهت فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه ها

 گروه مهاجرتی الترا آماده پاسخ گویی به صورت تلفنی و حضوری به شما متقاضیان است. همچنین انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت را به عهده دارد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صورت حضوری نیز به دفاتر گروه مهاجرتی الترا در شهرهای تهران و آمل مراجعه کنید.

الترا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیبازگشت به بالاتماس