ویزای خوداشتغالی ایتالیا چیست؟

ویزای خوداشتغالی ایتالیا

ویزای خوداشتغالی ایتالیا نوعی ویزای بلند مدت ایتالیا (ویزای ملی یا D) است. اگر قصد دارید به عنوان فریلنسر کار کنید یا یک کسب و کار نوپا در ایتالیا راه اندازی کنید، باید برای این ویزا اقدام کنید.

با این حال، ویزای خوداشتغالی ایتالیا به سادگی ویزای ورودی است. این بدان معناست که به شما امکان می دهد وارد کشور شوید، اما همچنان برای اقامت و کار در آنجا به مجوز اضافی نیاز دارید.

بسته به نوع کاری که قبل از درخواست ویزا انجام خواهید داد، باید مجوز کار و گواهینامه مناسب را داشته باشید. شما باید این مجوزها را در ایتالیا زمانی که هنوز در کشور خود هستید دریافت کنید. این بدان معناست که شما باید فردی را در ایتالیا استخدام کنید تا در دریافت این مجوزها به شما کمک کند.

انواع ویزای خوداشتغالی ایتالیا چیست؟

هر ساله دولت ایتالیا برای مشاغل خاص ویزای خوداشتغالی صادر می کند. اما ویزاهای خوداشتغالی عبارتند از:

  • ویزای راه اندازی ایتالیا، برای خارجی هایی که می خواهند یک شرکت نوآورانه در ایتالیا راه اندازی کنند و همچنین خارجی هایی که می خواهند به یک شرکت موجود در نقش اجرایی بپیوندند صادر می شود.
  • ویزای فریلنسر ایتالیا، برای افرادی صادر می شود که قصد دارند کار خوداشتغالی و آزاد داشته باشند و شرکتی ندارند که بخواهد آنها را استخدام کند.
  • ویزای کارآفرینی ایتالیا، برای خارجی هایی که می خواهند یک برنامه سرمایه گذاری (حداقل ۵۰۰۰۰۰ یورو) را اجرا کنند که برای اقتصاد ایتالیا مفید است، صادر می شود.

چه کسانی باید برای ویزای ایتالیا برای خوداشتغالی اقدام کنند؟

هر تبعه غیر اتحادیه اروپا که می خواهد به ایتالیا برود و به عنوان یک فرد خوداشتغال کار کند، باید برای ویزای خوداشتغالی ایتالیا اقدام کند.

شرایط ویزای خوداشتغالی ایتالیا برای کشورهای غیر اتحادیه اروپا که از ویزای شینگن معاف هستند نیز اعمال می شود. این بدان معنی است که حتی اگر بدون ویزا در ایتالیا هستید (به دلیل اینکه کشور غیر اتحادیه اروپا معاف است)، باید ایتالیا را ترک کنید و برای ویزای طولانی مدت از کشور خود درخواست دهید.

همین امر در مورد هر اتباع خارجی که با ویزای شینگن در ایتالیا هستند صدق می کند. اگر ویزای طولانی مدت ایتالیا را دریافت نکرده باشید، نمی توانید برای اجازه اقامت اقدام کنید.

اتباع اتحادیه اروپا و همچنین شهروندان سوئیس، نروژ، لیختن اشتاین و ایسلند برای ورود به کشور و کار کردن با شناسه یا گذرنامه خود آزاد هستند. اما برای اقامت بیش از ۹۰ روز، آنها باید مجوز اقامت ایتالیا را نیز دریافت کنند.

چگونه ویزای خوداشتغالی ایتالیا را دریافت کنیم؟

مجموعه ای از الزامات وجود دارد که باید قبل و بعد از درخواست ویزای خوداشتغالی ایتالیا تکمیل کنید.

در واقع، درخواست ویزای خوداشتغالی ایتالیا، سومین مرحله از فرآیند طولانی خوداشتغالی در ایتالیا است. به طور خلاصه مراحل اخذ ویزای خوداشتغالی ایتالیا به شرح زیر است:

  • برای Nulla Osta (مجوز انجام کار خوداشتغالی) از اداره مهاجرت محلی (Sportello Unico Immigrazione – SUI) درخواست دهید.
  • مجوز و مدارک لازم برای انجام فعالیت های خوداشتغالی خاص در ایتالیا را دریافت کنید.
  • برای ویزای خوداشتغالی در نمایندگی ایتالیا در کشور خود (سفارت/کنسولگری) اقدام کنید.
  • وارد ایتالیا شوید و برای اجازه اقامت ایتالیا (permesso di soggiorno) درخواست دهید تا اجازه زندگی و کار قانونی در ایتالیا را داشته باشید.
  • علاوه بر این، شما فقط می توانید برای ویزای خوداشتغالی ایتالیا (یا هر ویزای کار ایتالیایی دیگر) برای مدت کوتاهی هر سال درخواست دهید. همچنین مشمول سهمیه های سالانه خواهید بود

قبل از درخواست ویزای خوداشتغالی ایتالیا :

ویزای خوداشتغالی ایتالیا
قبل از اینکه بتوانید برای ویزای خوداشتغالی ایتالیا اقدام کنید، مراحل و شرایط خاصی وجود دارد که باید رعایت کنید. این شامل:

Decreto Flussi :

متأسفانه، شما نمی توانید در هر زمانی برای ویزای خوداشتغالی ایتالیا اقدام کنید.

ایتالیا در مورد تعداد ویزای کاری که به صورت سالانه صادر می شود، سیاست مهاجرتی دارد.

این برنامه مهاجرت Decreto Flussi نامیده می شود (ترجمه شده به “Flow Decree”). هر سال دولت ایتالیا دکرتو فلوسی را برای چند ماه باز می کند. این تنها زمانی است که اتباع غیر اتحادیه اروپا می توانند برای ویزای کار ایتالیا درخواست دهند. ایتالیا با Decreto Flussi ویزای کار فصلی و غیر فصلی و همچنین ویزای خوداشتغالی را ارائه می دهد.

با این حال، یک سهمیه مشخص نیز وجود دارد که چه تعداد ویزا صادر خواهند کرد. در سال ۲۰۱۹، ایتالیا به طور کلی ۳۰۸۵۰ ویزای کار ارائه کرد که از این تعداد ۲۴۰۰ ویزا برای خوداشتغالی بود.

مجوز کار و ثبت کسب و کار شما :

ویزای خوداشتغالی ایتالیا
اگر Decreto Flussi باز شود و سهمیه سالانه پر نشده باشد، باید مجوز کار در ایتالیا را دریافت کنید. علاوه بر این، شما همچنین باید کسب و کار خود را ثبت کنید و گواهینامه هایی را که اتباع ایتالیایی برای انجام آن کار به آن نیاز دارند، دریافت کنید.

شما فقط می توانید این مجوزها را در ایتالیا دریافت کنید. این بدان معناست که شما باید از یک پروکسی (مانند یک آژانس مشاوره مهاجرت) استفاده کنید تا آنها بتوانند درخواست شما را به مقامات مربوطه در ایتالیا برای شما ارسال کنند.

نماینده شما باید درخواست شما را برای مجوز کار (Nulla Osta) در میز مهاجرت محلی ارسال کند. در صورت دریافت Nulla Osta، باید کسب و کار خود را در اداره ثبت کسب و کار و همچنین دفتر ثبت شرکت ها و اداره ثبت مالیات ثبت کنید.

هنگامی که تمام مجوزهای خود را دریافت کردید، که به شما مجوز ورود به مشاغل آزاد یا افتتاح یک تجارت در ایتالیا را می دهد، می توانید برای ویزای خوداشتغالی ایتالیا اقدام کنید.

درصورتیکه قصد گرفتن ویزای ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان الترا در ارتباط باشید.

الترا را در اینستاگرام دنبال کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیبازگشت به بالاتماس