مهاجرت کاری به روسیه :

انواع ویزای کار در روسیه :

 

کارمندان شما هم به مجوز کار روسیه و هم به ویزا نیاز دارند تا بتوانند از این قانون پیروی کنند. دو گزینه ویزا عبارتند از:

یک بار ورود :

این ویزا ۹۰ روز اعتبار دارد. کنسولگری روسیه آن را بر اساس دعوتنامه ویزای کاری صادر می کند که کارمندان پس از دریافت مجوز کار، آن را دریافت می کنند.

چند بار ورود:

دفتر محلی پلیس مهاجرت روسیه بر اساس مدت زمان اعتبار مجوز کار، ویزای چند بار ورود را مجدداً صادر می کند.
کارمندان شما همچنین گزینه های مجوز کار روسیه را دارند. هر کس از کشورهای غیر مشترک المنافع کشورهای مستقل (CIS) می تواند برای مجوز کار استاندارد که برای مدت قرارداد کاری معتبر است، درخواست دهد. برای این کار ابتدا باید یک مجوز اقامت موقت دریافت کنید. متخصصان ماهر با حقوق بیش از ۱ میلیون روبل می توانند برای مجوز کار برای متخصصان بسیار ماهر درخواست دهند که سریعتر پردازش می شود، سه سال اعتبار دارد و به اعضای خانواده اجازه می دهد ویزای روسیه را دریافت کنند.

به خاطر داشته باشید که شهروندان کشورهای CIS برای ورود به کشور نیازی به ویزا ندارند. آنها می توانند برای ثبت اختراع کاری با اداره محلی امور مهاجرت روسیه (GUVM) در منطقه خود ظرف ۳۰ روز پس از ورود درخواست دهند. پتنت کار به افراد ۶۰ روز فرصت شغلی می دهد و به مدت ۱۲ ماه با امکان تمدید یک بار اعتبار دارد. با این حال، متقاضیان نمی توانند اختراع کار را دریافت کنند مگر اینکه در آزمونی که نشان می دهد زبان، تاریخ و قوانین روسی را می دانند، قبول شوند.

شرایط دریافت ویزای کار روسیه :

به عنوان یک کارفرما، شما باید تمام مجوزهای کاری را از طرف کارمندان دریافت کنید. هنگام درخواست در GUVM، باید مدارک زیر را برای کارمندان ارسال کنید:

  • عکس پاسپورتی رنگی
  • پاسپورت یا شناسنامه معتبر دیگر
  • کپی گواهی های صلاحیت لازم
  • گواهی پزشکی مبنی بر عدم وجود بیماری
  • رسید برای پرداخت کلیه هزینه ها

به محض اینکه کارمندان شما مجوز کار خود را دریافت کردند، دعوتنامه ای برای ویزای کار از GUVM دریافت خواهند کرد. علاوه بر پر کردن درخواست ویزای کار، کارمندان باید موارد زیر را نیز ارائه دهند:

  • یک پاسپورت
  • یک عدد عکس پاسپورت
  • دعوت نامه
  • نامه ای از شما با جزئیات شغل، محل کار و تاریخ قرارداد
  • گواهی پزشکی

فرآیند برنامه :

اولین قدم برای دریافت ویزای کاری روسیه تکمیل درخواست و پیوست عکس است. کارمندان شما همچنین باید مطمئن شوند که پاسپورتی دارند که حداقل شش ماه پس از ورود به روسیه معتبر است. همچنین باید یک دعوت نامه برای کارمندان خود بنویسید که نشان دهد چرا آنها به روسیه می آیند و توضیح می دهد که در طول اقامت از آنها میزبانی خواهید کرد.

فدراسیون روسیه از همه کارمندان می‌خواهد که وقت پزشک بگذارند، زیرا این کشور محدودیت‌های بیشتری برای افراد مبتلا به HIV/AIDS دارد. پزشک باید همه افراد را از نظر HIV/AIDS، سل و جذام آزمایش کند. همراه با نتایج آزمایشات پزشکی اخیر، کارمندان می توانند درخواست های ویزای خود را به صورت حضوری یا از طریق آژانس مسافرتی ارسال کنند. آنها همچنین باید هزینه های مربوطه را بسته به نوع ویزای خود بپردازند.

ملاحظات مهم دیگر :

پس از اخذ مجوز کار و ویزا، کارمند حق کار خواهند داشت، اما فقط برای شما. ویزا باید نام شرکت شما را نشان دهد تا دولت بداند کارمندان شما چه کسانی هستند. اگر قرارداد کاری را فسخ کنید، کارمند باید کشور را ترک کند و دوباره تمام مراحل درخواست را برای دریافت ویزا برای کارفرمای جدید طی کند.

الترا گروه در مهاجرت کاری به روسیه همراه و مشاور شماست از طریق ثبت درخواست مشاوره یا تماس مستقیم با ما در ارتباط باشید.

چه کسانی به ویزای کار روسیه نیاز دارند؟

فقط اتباع بلاروس و اوستیای جنوبی می توانند بدون ویزا در روسیه کار کنند. اتباع سایر کشورهای جهان برای کار در روسیه باید درخواست دهند و ویزا بگیرند. با این حال ممکن است بتوانید بدون ویزا برای مقاصد دیگر وارد روسیه شوید.

همچنین برای ورود به کشور روسیه می توانید از راه های دیگر اقدام کنید انواع روش های مهاجرت به روسیه را بررسی کنید و متناسب ترین روش را با توجه به شرایط تان انتخاب کنید الترا در تمام مراحل کنار شماست.

بعد از ورود به روسیه :

به محض رسیدن به ورودی روسیه، یک مدرک برای پر کردن دریافت خواهید کرد. این کارت مهاجرت است و از دو قسمت یکسان تشکیل شده است. هر دوی آنها را با اطلاعات خود پر کنید. یک قسمت در پلیس مرزی باقی می ماند و قسمت دیگر را باید با خود حمل کنید. هنگام خروج از روسیه باید دوباره این فرم را ارسال کنید.

همچنین باید ظرف هفت روز پس از ورود به روسیه ویزای خود را ثبت کنید. اگر در تمام مدت اقامت در روسیه در هتل اقامت خواهید داشت، هتل ویزای شما را برای شما ثبت می کند. آنها برای این پروسه به فتوکپی پاسپورت، ویزا و کارت مهاجرت شما نیاز دارند.

اگر در خانه شخصی اقامت خواهید داشت، مالک باید ویزا را برای شما ثبت کند. آنها به همان اسناد از شما نیاز دارند. همچنین ممکن است مجبور شوید هزینه کمی بپردازید.

مدت زمان دریافت ویزای کار روسیه چقدر است؟

متوسط زمان پردازش ویزای روسیه ۱۰ روز است. با این حال، پردازش می تواند از هفت تا ۲۰ روز کاری طول بکشد. کسانی که عجله دارند می توانند برای رسیدگی سریع که سه روز کاری طول می کشد درخواست دهند. متقاضیانی که می خواهند از پردازش سریع درخواست ویزا لذت ببرند، باید هزینه بیشتری بپردازند.

گروه مهاجرتی الترا
گروه تخصصی اخذ اقامت تحصیلی و کاری در ایتالیا، روسیه، مجارستان و ترکیه

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیبازگشت به بالاتماس