آیا شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید که مایل به تحصیل در ایتالیا هستید؟ در زیر می‌توانید اطلاعاتی را در مورد شرایط و روش‌هایی که باید رعایت کنید، و همچنین کار دانشجویی ایتالیا حقوقی که می‌توانید در طول اقامت خود از آن برخوردار شوید، بیابید.

اگر می خواهید به عنوان دانشجو به ایتالیا بیایید باید:(تحصیل در ایتالیا)

کار دانشجویی ایتالیا

  • بالای ۱۸ سال باشد
  • ثابت کنید که دوره ای را در یک موسسه آموزشی یا آموزش حرفه ای به صورت تمام وقت یا برای مدت معینی مطابق با تحصیلات قبلی در کشور مبدا دنبال خواهید کرد.
  • قبل از آمدن به ایتالیا ویزای تحصیلی دریافت کنید.
  • پس از ورود به ایتالیا برای اجازه اقامت به دلیل تحصیل درخواست دهید

ویزا ایتالیا (شرایط مهاجرت به ایتالیا):

شما باید برای ویزای ورود در سفارت یا کنسولگری درخواست کنید

مجوز تحصیل

پس از صدور ویزا، می توانید برای شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه ها یا سایر موسسات آموزشی، مجوز تحصیل بخواهید. این برای سه ماه اعتبار دارد.

اجازه اقامت

اگر در یک دوره تحصیلی ثبت نام کرده اید، باید در مدت هشت روز پس از ورود به ایتالیا برای اجازه اقامت به دلیل تحصیل درخواست دهید.

برای دریافت اجازه اقامت، ابتدا باید پرونده خود را به همراه پاسپورت و مدارک سفر به اداره پست (Portale Immigrazione) ارسال کنید. پرونده شما به ستاد پلیس مهاجرت (Questura) ارسال می شود که قرار ملاقاتی را با شما ترتیب می دهد.

به عنوان یک قاعده کلی، ویزای ورود به خاک ایتالیا (به استثنای ویزای شینگن یکنواخت) ۱۱۶ یورو هزینه دارد. در مورد مجوزهای اقامت، هزینه آنها ۴۰ یورو برای اقامت بین ۳ تا ۱۲ ماه است. ۵۰ یورو برای اقامت بین ۱۲ تا ۲۴ ماه؛ و ۱۰۰ یورو برای مجوزهای اقامت طولانی مدت، کارگران با صلاحیت بالا و نقل و انتقالات درون شرکتی. علاوه بر این، هزینه های اداری برای ارسال کیت پستی ۳۰ یورو است. ۱۶ یورو برای تمبر مالیاتی؛ و ۳۰.۴۶ یورو برای هزینه های صدور.

مدارک مورد نیاز کار دانشجویی ایتالیا 🙁بورسیه DSU ایتالیا ):

کار دانشجویی ایتالیا

شما باید نشان دهید:

پذیرش در یک موسسه آموزشی در ایتالیا؛
بیمه سلامت؛
مسکن؛ و
منابع مالی کافی (از جمله هزینه بازگشت به کشور مبدا).

مدت اعتبار مجوزها :

 

کار دانشجویی در ایتالیا

اگر در یک دانشگاه یا مؤسسه تحصیلی دیگر در آزمون ورودی شرکت کنید، مجوز تحصیل برای مدت سه ماه صادر می شود.

اجازه اقامت به دلایل تحصیلی برای مدت برنامه تحصیلی پیش بینی شده صادر می شود.

شرایط تمدید:

تمدید ممکن است هر سال، حداقل ۳۰ روز قبل و ۳۰ روز پس از انقضا درخواست شود. دانشجو باید منابع اقتصادی و بیمه درمانی کافی و همچنین گذراندن ۱ تا ۳ امتحان را نشان دهد. ممکن است برای سه سال متوالی تمدید شود.

تجدید نظر:

تصمیمات مربوط به ویزا و اجازه اقامت می تواند در دادگاه اداری منطقه ای ظرف ۶۰ روز پس از اطلاع رسانی به چالش کشیده شود.

اشتغال در دوران تحصیل :(ساعت کار مجاز کار دانشجویی در ایتالیا ):

شما مجاز به کار ۲۰ ساعت در هفته، با محدودیت ۱۰۴۰ ساعت کاری در ۵۲ هفته هستید.

استخدام بعد از تحصیل (ویزای خوداشتغالی روسیه ) :

کار دانشجویی در ایتالیا

 

پس از پایان تحصیلات (لیسانس یا فوق لیسانس)، اجازه اقامت برای تحصیل یا آموزش حرفه ای را می توان به اجازه اقامت برای جستجوی کار تبدیل کرد که در صورت رعایت شرایط، مدت زمان آن یک سال خواهد بود.

خوداشتغالی

اگر می‌خواهید پس از تحصیل فعالیت‌های مستقلی انجام دهید، باید از طریق One-Stop-Shop for Immigration درخواست دهید که درخواست شما را به اداره کار استان ارسال می‌کند.

اداره کار استان در دسترس بودن سهمیه ورودی برای کارگران خوداشتغال را بررسی می کند و نتایج را اطلاع می دهد.

اگر مجوز/ویزا برای تحصیل در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا دارید و تحت پوشش یک برنامه اتحادیه اروپا یا چندجانبه یا توافق نامه بین دانشگاه ها هستید، می توانید بخشی از تحصیل و کار خود را (علاوه بر تحصیل) در ایتالیا انجام دهید. الزامات خاص شما می توانید تا ۳۶۰ روز در ایتالیا اقامت و تحصیل کنید.

دو مورد اعمال می شود:

اگر شما دانشجویی هستید که دارای مجوز معتبر برای تحصیل است که توسط یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا صادر شده است و در یک برنامه دانشجویی ثبت نام کرده اید که از یک برنامه اتحادیه اروپا یا چندجانبه بهره می برد که تحرک یا توافق بین مؤسسات آموزشی را فراهم می کند: پس می توانید وارد شوید و حداکثر ۳۶۰ روز در ایتالیا بمانید تا تحصیلات آغاز شده در ایتالیا را بدون ویزا یا اجازه اقامت دنبال کنید. پس از ورود، باید ظرف هشت روز حضور خود را در مقر پلیس (Questura) اعلام کنید.

اگر شرایط بالا را ندارید: پس باید برای اجازه اقامت اقدام کنید. پس از ورود به خاک ایتالیا، باید ظرف هشت روز حضور خود را در مقر پلیس (Questura) اعلام کنید.

مدارک مورد نیاز :

مطابق با دو مورد ذکر شده در بالا، الف) و ب)، باید اسناد مختلفی را ارائه دهید.

برای الف)، باید مدارک لازم برای ثبت نام خود را در ستاد پلیس ارائه دهید. البته توجه داشته باشید که در مواردی که کشور عضو اتحادیه اروپا که مجوز تحصیل شما را در قلمرو خود صادر کرده است، قوانین شینگن را به طور کامل اعمال نمی کند، باید یک کپی از مجوز و اسناد مربوط به برنامه دانشجویی که در آن ثبت نام کرده اید ارائه دهید. پس از ثبت نام حضور خود در ستاد فرماندهی پلیس (به روش قابل اجرا مراجعه کنید).

برای ب)، باید مدارک لازم برای درخواست اجازه اقامت و علاوه بر این، اسنادی را ارائه دهید که ثابت کند برنامه ای که باید در ایتالیا دنبال کنید مکمل برنامه ای است که در اولین کشور عضو اتحادیه اروپا دنبال می شود. توجه داشته باشید که مدارک مذکور باید توسط مقامات دانشگاهی اولین کشور عضو صادر شود. پس از ورود به ایتالیا، باید مدارک لازم برای ثبت نام خود را در ستاد پلیس ارائه دهید.

تیم الترا در کنار شماست به صورت مستقیم می توانید درخواست مشاوره تان را ثبت کنید.

گروه مهاجرتی الترا
گروه تخصصی اخذ اقامت تحصیلی و کاری در ایتالیا، روسیه، مجارستان و ترکیه

الترا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیبازگشت به بالاتماس