بورسیه DSU ایتالیا :

بورسیه DSU ایتالیا

ایتالیا کشوری است که درک دولت اجتماعی در آن ریشه دوانده است. ایتالیا که هر ساله توسط هزاران دانشجوی بین المللی برای تحصیل دانشگاهی در خارج از کشور ترجیح داده می شود، دارای قدیمی ترین دانشگاه های اروپا و دارای سنت آموزشی ریشه ای است. یکی از سوالاتی که در ذهن دانش آموزان و والدین آنها که می خواهند در ایتالیا تحصیل کنند، در مورد تحصیل با بورسیه تحصیلی در ایتالیا است.

آیا امکان تحصیل با بورسیه تحصیلی در ایتالیا وجود دارد؟(تحصیل در ایتالیا)

بورسیه DSU ایتالیا

در ایتالیا، دانشجویان بین المللی می توانند از بورسیه تحصیلی و خدمات آموزشی مشابه دانشجویان ایتالیایی بهره مند شوند. بورسیه های دولتی در سطوح ملی و منطقه ای وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند برای آن درخواست دهند. علاوه بر این، برخی از دانشگاه های ایتالیا، استعدادهای مختلف و بورسیه های تحصیلی مبتنی بر شایستگی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

آیا بورسیه هایی که در ایتالیا دریافت خواهم کرد هزینه های زندگی من را پوشش می دهد؟ (تحصیل پرستاری در ایتالیا )

بورسیه هایی که در ایتالیا دریافت می کنید تمام هزینه های زندگی شما را پوشش نمی دهد. با این حال، نیازهای اولیه شما مانند محل اقامت یا غذا و نوشیدنی را برآورده می کند و از بودجه شما پشتیبانی می کند.

برخی از بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان با استعداد در سطحی است که هزینه های شما را پوشش می دهد. اما برای اینکه بتوانید این بورسیه ها را دریافت کنید، تحصیلات و صلاحیت علمی شما در رشته ای که تحصیل خواهید کرد باید در سطح بالایی باشد. اما این بورسیه ها به دانشگاه های بسیار محدود و تعداد محدودی دانشجو تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا | تحصیل با بورسیه تحصیلی در ایتالیا 🙁شرایط مهاجرت به ایتالیا) :

بورسیه هایی که دانشجویانی که قصد تحصیل با بورسیه تحصیلی در ایتالیا را دارند می توانند به شرح زیر می باشد.

۱- بورسیه دولتی ایتالیا :

دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ایتالیا و اتباع ایتالیایی مقیم خارج از کشور در صورت تحصیل در ایتالیا می توانند از این بورسیه ها بهره مند شوند. بورسیه های تحصیلی برای برنامه های زیر ارائه می شود:

 • برنامه های کارشناسی ارشد (Laurea Magistrale 2 ° ciclo)
 • دوره های هنر، موسیقی و رقص (AFAM)
 • برنامه های دکتری، تحقیقات دانشگاهی
 • دوره های آموزشی زبان و فرهنگ ایتالیایی

۲- بورسیه های شایستگی :

بورسیه های مبتنی بر شایستگی که توسط وزارت امور خارجه ایتالیا و وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا حمایت می شود، یک برنامه بورسیه برای دانشجویان بین المللی مستعد و موفق است که می توانند درخواست دهند. شرکا و حامیان اصلی شرکت از دانش آموزان با استعدادی که در یک زمینه علمی، ورزشی یا هنری به موفقیت دست یافته اند با بورسیه های تحصیلی بر اساس سهمیه خاصی حمایت می کنند.

۳- سایر بورسیه ها :

چندین برنامه بورسیه برای دانشجویان بین المللی که در ایتالیا تحصیل می کنند ارائه می شود. برای تحصیل با بورسیه تحصیلی در ایتالیا، می توانید از تیم تحصیل در ایتالیا که دارای تحصیلات و تجربه زندگی در ایتالیا هستند، پشتیبانی دریافت کنید.

بورسیه DSU ایتالیا :

بورسیه تحصیلی DSU در ایتالیایی به عنوان “Diritto allo Studio Universitario” شناخته می شود. این یک بورسیه است که به نام مخفف حروف اول نامگذاری شده است. دولت ایتالیا این برنامه بورسیه را برای دانشجویان خارجی که در ایتالیا تحصیل خواهند کرد ارائه می دهد. دانشجویانی که در ایتالیا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند می توانند از این بورسیه بهره مند شوند.

این بورسیه مزایای زیادی مانند پول، غذا، نوشیدنی و تخفیف اقامت را ارائه می دهد. این بورسیه به طور کلی در دو قسط در سال اعطا می شود. قسط اول پس از تکمیل اعتبار مشخص شده، مانند آذر-ژانویه سال تحصیلی شروع شده است. در برخی از مدارس، دانش آموزان بسته به تکمیل اعتبار تعیین شده در پایان سال اول می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

شرایط مورد نیاز برای بورسیه DSU ایتالیا :

به منظور بهره مندی از بورسیه های تحصیلی DSU؛

 • درآمد خانواده شما باید کمتر از ۲۳۰۰۰ یورو در سال باشد
 • انجام درخواست و سایر فرآیندها در مدت زمان مشخص شده
 • برگزاری سخنرانی در اعتبار مشخص شده برای ادامه بهره مندی از بورس تحصیلی در سال های بعد

بورسیه دولتی(بورسیه DSU ایتالیا) چقدر است؟

میزان بورسیه دولتی بین ۱۱۸۸-۵۱۳۹ یورو در سال متغیر است. بورسیه دولتی برای پوشش بخشی از هزینه های سالانه شما کافی است. اگرچه هزینه زندگی سالانه یک دانشجو در ایتالیا با توجه به شهر و منطقه متفاوت است، اما حدود ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو است. به همین دلیل است که ما به دانشجویان خود توصیه می کنیم طوری رفتار کنند که گویی هیچ بورسیه ای برای تأمین مالی تحصیل آنها در ایتالیا اعطا نمی شود.

چگونه بورسیه دولتی دریافت کنیم؟

برای دانش آموزانی که می خواهند از بورسیه دولتی بهره مند شوند، تاریخ های درخواست متفاوتی در هر منطقه و مدرسه تعیین می شود. به طور کلی، فرآیندهای درخواست از ژوئن تا جولای هر سال شروع می شود. برنامه های برخی از مدارس زودتر شروع می شود و زودتر به پایان می رسد. بسیار مهم است که این روند را به خوبی دنبال کنید.

در برنامه ها، اسنادی به نام ISEE (l’Indicatore della Situazione Economica Equivalente) اسنادی که درآمد خانواده آنها را نشان می دهد از دانش آموزان درخواست می شود. این اسناد باید با دقت تهیه شوند. تهیه بیش از مدارک درخواستی مدارس می تواند هزینه ترجمه زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. به همین دلیل است که باید بدانید دقیقا چه مدارکی باید آماده شود. پس از درخواست، دانشجویانی که واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در ماه سپتامبر تا اکتبر هستند، اعلام می شوند.

در مرحله درخواست بورسیه، ما از دانشجویان خود در تمام فرآیندها مانند جمع آوری مدارک لازم، ترجمه، درخواست و پیگیری پشتیبانی می کنیم. در درخواست های بورسیه که فرآیند حساسی است، بسیاری از دانشجویان صفحاتی از مدارک ترجمه شده دارند. هزینه به طور طبیعی بسیار بالا است.

برخی از دانشگاه ها بورسیه های دولتی ارائه می دهند :

 • دانشگاه میلان
 • پلی تکنیک دی میلانو
 • دانشگاه تورین
 • پلی تکنیک دی تورینو
 • دانشگاه بولونیا
 • دانشگاه پادووا
 • دانشگاه پیزا
 • دانشگاه سینا

 

 

تیم الترا در کنار شماست به صورت مستقیم می توانید درخواست مشاوره تان را ثبت کنید.

گروه مهاجرتی الترا
گروه تخصصی اخذ اقامت تحصیلی و کاری در ایتالیا، روسیه، مجارستان و ترکیه

الترا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیبازگشت به بالاتماس